Mobirise


SANSUI AU-G99x

Sansui to marka owiana legendą. Ile w tej legendzie jest prawdy - każdy powinien przekonać się sam. Ważne, żeby odsłuchiwany wzmacniacz (lub końcówka mocy) były w stanie fabrycznym, bez żadnych amatorskich ingerencji a takich pojawia się ostatnio coraz więcej.

Model AU-G99x debiutował w 1983 roku. Rzadko pojawia się na rynku wtórnym.

Jest to pewnego rodzaju urządzenie przejściowe, pomiędzy erą lat 70-tych, a urządzeniami z lat 90-tych.

Pracował u mnie w systemie z Pioneerem PD-75 i kolumnami Minas Anor.

Bardzo solidnie zbudowany, duże toroidalne trafo, duże kondensatory filtrujące. Fantastyczne pre gramofonowe i „dziurka” na słuchawki na poziomie dobrego wzmacniacza słuchawkowego (zdecydowanie lepsza niż np. Musical Fidelity xCan v3). Jedyne, co mnie drażniło, to wyświetlacz poziomu sygnału - jak w starych końcówkach mocy Yamaha.

Brzmienie bardzo neutralne. Można by rzec, że ta neutralność była wyznacznikiem i cechą dominującą. Wzmacniacz potrafił być miękki i delikatny ale potrafił też porazić średnicą i ilością detali. W zależności od innych elementów toru. U mojego znajomego brzmiał lepiej niż jego ukochana końcówka mocy Rotela. W moim systemie przeważał muzykalny charakter brzmienia. Bardzo czuły na okablowanie.

Uwagę zwracał też kontrolowany, punktowy, nisko schodzący bas. Nieźle zarysowana scena dźwiękowa oraz mikro dynamika.

Sansui AU-G99x to bardzo dobre urządzenie. Naszym zdaniem lepsze niż np. AU-G90 ale także AU-X901 i 911DG.

Polecamy wszystkim tym którzy chcą mieć coś unikalnego i znakomicie brzmiącego. Na bazie AU-G99x można stworzyć wysokiej klasy system.
COPYRIGHT BY OAZA DŹWIĘKU 2018

This web page was made with Mobirise