MobiriseMarantz PM-84

Marantz przeżywał prawdziwy rozkwit w latach 70-tych. Wydawałoby się, że lata 80-te będą tylko odcinaniem kuponów od dawnej świetności. Wcale tak nie było. Zwłaszcza za sprawą dwóch modeli: PM-94 i PM-95. PM-94 to legenda - wzmacniacz, który dla wielu był końcem poszukiwań. Czy jest aż tak dobry ? Miejmy nadzieję, że uda nam się kiedyś zrobić jego recenzję.

Mniejszy model PM-84 też cieszył się dużym szacunkiem wśród tzw. audiofilów. Znakomicie wykonany, świetnie brzmiący z naprawdę niezłym pre gramofonowym. Co ciekawe, wersja mkII nie miała już tak dobrych opinii, choć znakomicie wypadała w testach. 

PM-84 to przede wszystkim muzykalność. Potrzebuje naprawdę jasno grających kolumn. Jest miękki i bardzo przyjemny dla ucha. Ma skłonności do rozmywania detali. Bardzo mocny, głęboki bas i świetna wydajność prądowa. Miałem duży problem żeby go porządnie spakować. Jakieś 18kg wagi ;-) 

Niestety trzeba uważać na te wzmacniacze. Na pokładzie zastosowano dość nietypowe kondensatory które lubią wysychać. 

Wersje mkII obu wzmacniaczy zbudowane są na tranzystorach MOS-FET i brzmią zupełnie inaczej. Zdecydowanie mniej muzykalnie. Polecamy ale po wcześniejszym odsłuchu. 
COPYRIGHT BY OAZA DŹWIĘKU 2019

Built with Mobirise website builder