MobiriseHARMAN KARDON PM-665Vxi

II połowa lat 80-tych to fantastyczny okres w historii audio. Wiele firm zaktualizowało swoją ofertę dostosowując się do nadchodzących nowych czasów.

Jednocześnie w brzmieniu dominował typowy sound lat 80-tych – dźwięk do którego dąży wielu audiofilów - miłośników sprzętu vintage.


Harman Kardon to firma bardzo zasłużona dla branży audio. Znana z wielu ciekawych konstrukcji, zwłaszcza wzmacniaczy i końcówek mocy. Jednak mało kto wie, że HK produkował także znakomite magnetofony. Modele CD-491 i TD-4800 były klasyfikowane wysoko, wśród najlepszych w swoich czasach.


PM-665 Vxi to poniekąd wzmacniacz bezkompromisowy. Nawiązujący do złotej ery lat 80-tych a jednocześnie bardzo nowoczesny. Pełne dual mono sprawdzało się znakomicie nawet w najbardziej wybrednych konfiguracjach. Fantastyczne pre gramofonowe dawało całą gamę regulacji. Jasny i szczegółowy dźwięk dawał wrażenie potęgi i trójwymiarową scenę.


Na uwagę zasługują możliwości 665 Vxi w zakresie niskich częstotliwości. Zdyscyplinowany i nisko schodzący bas jest jedną z największych zalet tego wzmacniacza.


Namacalna i szczegółowa średnica daje o sobie znać nie tylko przy bardziej przestrzennych nagraniach. Drugi i trzeci plan słyszymy wyraźnie w każdym nagraniu. Nic się nie zlewa. Każdy cząstka brzmienia ma swoje miejsce.


Góra pasma jest jasna ale niemęcząca. Nadaje nagraniom blasku a jednocześnie spokoju. Pozwala dłużej skupić się na każdym nagraniu.


Model 665 bez Vxi gra zupełnie inaczej. Vxi ma nie tylko wejścia video ale też zupełnie inną specyfikację.COPYRIGHT BY OAZA DŹWIĘKU 2019

The website was built with Mobirise